Corda Cordi    
     Chór przy parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie
Nigdy nie mów, że nikt nie ma dla Ciebie serca, że nikt Ciebie nie kocha...   (ks. Ryszard  Adamczak)
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI WYDARZENIA NAS OSIĄGNIĘCIA SKŁAD CHÓRU GALERIA WYKONANIA KONTAKT

ZAPRZYJAŹNIONE CHÓRYCHÓR CORDA CORDI
       
        Chór Corda Cordi powstał przy parafii Najświętszego Serca Jezusa
w Śremie w 2002 roku. Jego pomysłodawcami byli  księża: proboszcz Ryszard Adamczak oraz Jędrzej Piasek. 
        Głównym celem  istnienia chóru jest ubogacanie liturgii oraz uroczystości parafialnych. W sposób szczególny  chór dba o oprawę obrzędów Triduum Paschalnego, Pasterki, Bożego Ciała… Zespół bierze aktywny udział w wydarzeniach kulturalnych parafii, rodzinnego miasta jak również koncertuje poza nim. Jest zrzeszony w Związku Chórów Kościelnych CAECILIANUM.
     Od początku chórem dyryguje Agnieszka Panas- absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu.
W styczniu 2006 roku chór Corda Cordi miał zaszczyt śpiewać w Katedrze Poznańskiej podczas Mszy Świętej transmitowanej przez radio Emaus. Również w 2006 roku poprzez organizację dwóch koncertów charytatywnych przyczynił się do odrestaurowania  zabytkowych organów w barokowym kościele św. Wojciecha w Dalewie.
        Ogromnym osiągnięciem  chóru jest zdobycie pierwszego miejsca
w kategorii zespołów działających przy parafiach w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w 2007 roku.        
        Kolejnym, nie mniej cennym sukcesem jest zdobycie III -go miejsca w VII Ogólnopolskim Konkursie Chórów Caecilianum 2007 w Warszawie. 
        W 2008 roku w III Konkursie Kolęd i Pastorałek  w Chełmnie, chór Corda Cordi wyśpiewał w kategorii chórów parafialnych "Złote pasmo"- I miejsce,
a w III Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym "Musica Sacra - Ars Liturgica"
w Toruniu, zdobył w kategorii chórów kościelnych III miejsce.
        Rok 2009 chór rozpoczął od wyśpiewania III miejsca w kategorii chórów parafialnych w XV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
W czerwcu 2009 r. w III Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Sakralnej w Prusicach, chór  w kategorii chórów mieszanych uzyskał II miejsce.
Także w 2009 r chór zakwalifikował się i wystąpił w finale IX Konkursu Chórów Caecilianum w Warszawie.
       W styczniu 2010 r. w V Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie chór wyśpiewał tym razem Brązowe Pasmo, zaś w czerwcu 2010 r.
w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Sakralnej w Prusicach chór ponownie uzyskał II miejsce w kategorii chórów mieszanych. W październiku chór wystąpił w XXII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi oraz w IV Konkursie Ars Liturgica w Gnieźnie, gdzie wyśpiewał "Brązowy Dyplom". Jesień chóralną chór zakończył udziałem w IV Ogólnopolskim Konkursie im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach uzyskując w kategorii chórów parafialnych II miejsce. W czerwcu 2011 roku  wzięliśmy udział w  V Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Sakralnej w Prusicach, gdzie po raz kolejny chór wyśpiewał II miejsce w kategorii chórów mieszanych. W październiku tego roku chór zaproszony został do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Maryjnej "Maryi Matce", który zorganizowany został w przepięknych wnętrzach Poznańskiej Fary.  Także to wystąpienie jury konkursu oceniło wysoko, przyznając chórowi II miejsce.
16 marca 2013 roku udany występ przyniósł nam kolejne II miejsce w
IX Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej
w Żorach. Z kolei w dniu 8 czerwca 2013 r. chór wyśpiewał Srebrny Dyplom na VIII Festiwalu Muzyki Chóralnej "Mater Misericordiae" w Ząbkach k/Warszwy.
Ponownie Srebrne Pasmo zostało nam przyznane podczas XI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie w dniu 23.01.2016 r. Kolejne Srebrne Pasmo wyśpiewaliśmy
31 marca 2017 r. w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy a 3. czerwca tego roku na III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej "Pater Noster"w Strzepczu na Kaszubach uzyskaliśmy wkategorii chórów kościelnych pierwsze miejsce.
       W skład chóru wchodzą osoby z różnych środowisk: nauczyciele, urzędnicy, przedsiębiorcy – ludzie, których łączy przekonanie, że w zabieganiu współczesnego świata warto znaleźć czas dla Boga i drugiego człowieka.
       Próby chóru odbywają się w Auli Jana Pawła II przy Kościele NSJ
w Śremie – dwa razy w tygodniu: w środy i piątki od godz. 20:30.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewu!Copyright © 2007-2016 by Corda Cordi; GST


Działalność chóru wspierana jest przez
Gminę Śrem
 oraz Powiat Śrem